Хакатони для громад: що це таке і в чому їх користь для суспільства Економічна правда

Завершивши цей курс, станете Junior Python Developer і відкриєте нові можливості у програмуванні. Ще один проект – Goodshelf, який використовує АРІ додатків Shelfie та Goodreads, комбінуючи їх. Завантаживши світлину реальної книжкової полиці, користувач отримає віртуальну – з тих же книг на Goodreads. Заповніть, якщо ви не проти, щоб ми могли зв’язатись у випадку потреби.

хакатони

Традиційно хакатони починаються з презентації заходу, виділяються окремі теми, якщо вони є. Потім учасники пропонують свої ідеї реалізації поставленої задачі та формують робочі групи. Далі розпочинається безпосередня робота над проєктом. Тривалість хакатону становить один-п’ять днів з можливими перервами на сон та їжу, бо учасники, як показує практика, не залишають місця проведення хакатону до моменту повного завершення проєкту. Закінчуються хакатони презентаціями робіт робочих груп з подальшим їх обговоренням.

Що таке хакатони для громад?

Під час онлайн-хакатонів усі процеси — від формування команд до пітчингу — відбуваються онлайн і не потребують фізичної присутності учасників. Уся взаємодія відбувається або через спеціальні платформи для проведення хакатону, або через окремі онлайн-інструменти. В офлайні усі учасники збираються в одному місці з цілодобовим доступом і проводять там увесь час хакатону. Організатори зазвичай забезпечують їх усім необхідним (їжею, канцелярією, зручними місцями), щоб команди працювали над завданням не відволікаючись. Під час хакатонів розроблялося загалом 75 ідей, 65 із них дійшли до фінального пітчингу. І цілеспрямованості люди переломлюють себе, а значить вчаться новому і відразу ж застосовують знання на практиці.

У 2020 році він долучився до ActInSpace Dnipro у складі команди науковців, винахідників і аспірантів, які доволі довго працювали разом у напрямку альтернативної енергетики й впровадження енергоефективних технологій. Команда Володимира обрала для себе напрям, присвячений пошуку нових технологій для місії на Місяць, а саме — «Захист від величезних температурних коливань та мікрометеоритів на поверхні Місяця». Назва їхнього проєкту WARM WALL on THE MOON повністю відображає технологію альтернативного опалення будівель за допомогою сонячної енергії Warm Wall. Того року, Володимир разом з командою переміг в ActInSpace Dnipro.

хакатон

Для них це відмінна можливість показати свої здібності в справі та отримати запрошення з великої IT-компанії. Розробка додатків для мобільних платформ відбувається, наприклад, на хакатоні Over the Air, що відбувається в Блетчі Парку (Англія), який приваблює значні спонсорські внески. Також проводяться хакатони з розробки відео- і комп’ютерних ігор.

хакатони

На цьому він не збирається зупинятися і планує долучатися до хакатонів у майбутньому. На його думку, такий формат роботи це чудова можливість дізнатися щось нове та опанувати нові навички. До речі, саме завдяки участі у хакатоні Сергій став спеціалістом космічного проєкту Flight Control Propulsion. Загалом хакатони — це частина інноваційних екосистем. Тобто без взаємодії та співпраці тих, хто генерує, та тих, хто впроваджує інновації, шансів на подальше життя ідей не буде. А значить хакатони, які провокують нові проекти, стануть максимально корисні тільки за умови подальших можливостей.

На других языках

Переможці зазвичай отримують цінні призи, а також різного роду підтримку для втілення проєкту в життя (від порад і менторства до грошової допомоги). У цій гілці коментарів організатори пишуть Ми перечитали усі ваші коментарі, і хочемо повідомити що на даний момент ми займаємося обробкою всіх отриманих запитів. Хакатони тривають від декількох днів до тижня. Трапляється таке, що учасники не сплять добу-дві, намагаючись за короткий часовий проміжок розв’язувати складну задачу. Переможці нагороджуються цінними призами й іноді отримують підтримку професіоналів для втілення в життя своїх проектів, починаючи порадами або менторством і закінчуючи фінансовою допомогою.

хакатони

ZDD – це Ваш безкоштовний портал для додавання, афішування та сортування хакатонів. Обрати якісні призи для переможців хакатону, якщо він проходить у форматі змагання. Ще хакатони використовують для пошуку перспективних команд і стартапів і подальших інвестицій в них. Приклад – покупка корпорацією Facebook білоруського стартапу MSQRD. Як заробляють астрологічні застосунки, хто їх клієнт та чому в останні роки попит на передбачення шалено зростає. BIG Hackathon – перший хакатон від українського представництва всесвітнього дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ для пошуку технологічних рішень проблем дітей та молоді.

Ще один структурний маяк МВФ для “Оператора ГТС”, Rheinmetall розпочинає виробництво бронетехніки в Україні

Від хакатону до хакатону структура може дещо відрізнятися. Наприклад, освітній блок є не завжди — іноді все, що потрібно знати учасникам, можно розповісти і під час презентації. У залежності від складності завдання його можуть оголосити безпосередньо на початку хакатону або повідомити заздалегідь напрямки, в яких необхідно буде готувати рішення.

хакатони

Допомагають командам досвідчені ментори — відповідають на питання та дають поради. Можливість весело провести час і отримати драйв. Хакатон поєднує в собі дух єдності і колаборації з духом азарту і спортивного суперництва. У процесі роботи над завданням учасники відчувають драйв, так як хочуть прийти до фінішу першими з самим нестандартним рішенням. Непередавана атмосфера запам’ятовується надовго і породжує бажання заново стати учасником подібного івенту. Буває таке, що на хакатон приїжджають фахівці, які знаходяться в пошуку відповідних пропозицій для працевлаштування.

Події

Наприклад, Linko Education Hackathon. Внутрішні – організовуються для закритого співтовариства. І Національний оборонний хакатон був проведений 23–27 липня 2018 року, а другий національний оборонний хакатон був проведений травня 2019 року. Щорічно з 1999 року проводиться хакатон розробників операційної системи OpenBSD.

  • Зазвичай хакатони тривають від одного дня до тижня.
  • Це про крадіїв мільйонів, які працюють з підпілля і обходять кіберзахист найважливіших банків чи бізнес-гігантів.
  • Якщо спершу вони проводились лише для айтішників, які збиралися разом для сеансу групового програмування, то сьогодні хакатони відбуваються ледь не в усіх професійних областях і вирішують максимально різноманітні завдання.
  • Зокрема, реформам в оборонній сфері, реформі з децентралізації влади в Україні, Судовій реформі, тощо.
  • Що ж таке хакатони й навіщо брати у них участь — розбираємо на прикладі наймасшатбніших космічних хакатонів.

Якщо спершу вони проводились лише для айтішників, які збиралися разом для сеансу групового програмування, то сьогодні хакатони відбуваються ледь не в усіх професійних областях і вирішують максимально різноманітні завдання. У сучасному світі війни відбуваються не лише у фізичній площині, але й в інтернеті. Для посилення рівня кіберзахисту в Україні та пошуку нових рішень у цій сфері в Україні вперше проводять Національний хакатон із кіберзахисту. Він організований за форматом кіберхакатонів НАТО. Але найголовніше – це можливість отримати пропозицію стати учасником команди успішної сучасної компанії (часто – з переїздом в західну Європу або США) або ж шанс на отримання інвестицій на старті бізнесу.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X